وبلاگ رسمی دکتر کریمیان

کاندیداهای رینوپلاستی

 

جراحی بینی

جراحی بینی

سوال ۱ : کاندیداهای رینوپلاستی(جراحی بینی) چه کسانی هستند؟

۱٫ رشد صورت کامل شده دختران بعد از ۱۶ سال و پسرها بعد از ۱۸ سال

۲٫ بیمار در سلامت کامل جسمی باشد.

۳٫ سیگاری نباشد یا حداقل چندین هفته قبل و چند ماه بعد سیگار نکشد.

۴٫ ناپایداری روحی یا بیماری واضح روانی نداشته باشد.

۵٫ بیماری مخاطی نداشته باشد مثل آلرژیک یا عفونت مزمن بینی که باید قبل از عمل درمان یا کنترل شود.

۶٫ کسی که ترکیب صفات زیر را دارد که با حرف میم شروع میشود : مرد ، متوقع بیش از حد ، مجرد ، میانسال ، متشکر از خود

سوال ۲ : تکنیک های جراحی بینی چند نوع است ؟

جراحی زیبایی بینی با دو روش بسته و باز انجام میشود .

۱٫ روش بسته :

در روش بسته همه برش ها داخلی است،پوست از روی اسکلت کاملا بلند نمی شود،بلکه بخشی که قرار است عمل شود از پوستی که در سایر نقاط به بینی چسبیده از آن جدا می شود و وسایل جراحی از زیر پوست و روی مخاط به داخل بینی برده شده و استخوان ها و غضروف ها برداشته میشود،خیلی وقت ها با لمس از روی پوست جراح نتیجه کاری که کرده در حین عمل ارزیابی می کند،بزرگترین مزیت نداشتن برش خارجی و کم بودن میزان ورم بعد از عمل است.طرفداران آن جراحانی هستند که سال ها آن را انجام داده و خبره شده اند.اما اکثر جراحان بینی به دلیل نداشتن دید کافی و لزوم کسب تجربه برای نتیجه خوب یا اصلا آن را انجام نمی دهند و یا فقط در بینی های خیلی کم مشکل این روش را انجام می دهند .

۲٫ روش باز :

در این روش بر وسط پوست ستونک بینی که بین سوراخ هاست برش داده می شود برش داده می شود و سپس با برش لبه داخلی سورخ ها،پوست کاملا بلند میشود و از غضروف و اسکلت جدا می شود (مانند کاپوت ماشین) با دیده شدن غضروف ها و استخوان هم ارزیابی ناهنجاری های داخلی راحت تر می شود و هم بر طرف کردن آنها،اما جراح باید این روش را به نحوی بلد باشد که چون پوست کاملا انجام می شود ورم آن به مدت طولانی تر باقی می ماند و دستکاری بیش از حد هم به این ورم کمک می کند،در ضمن می توان به تیغه وسط بینی هم با جدا کردن غضروف های خارجی دستیابی بهتری داشت در حالی که انجام تکنییک های سپتوپلاستی(عمل انحراف بینی) صرفا از طریق سوراخ های بینی دشوارتر است.

تنوع تکنیک های رینوپلاستی (جراحی بینی)باز،زمان کوتاهتر برای کسب تبحر در انجام تکنیک ها باعث شده جراحان به این روش تمایل بیشتری نشان دهند.

معایب آن عبارتند از:

۱٫ اسکار خارجی که خیلی به چشم نمی آید.

۲٫ طول کشیده نوک بینی که باید به بیمار اطلاع داده شود.

۳٫ ضخامت پوست در مناطق مختلف یکسان نیست و ممکن است نتیجه ای با مشاهده غضروف و استخوان مطلوب باشد از روی پوست چندان بی عیب نباشد.

۴٫ چسباندن چسب به خاطر این که پوست کاملا از روی بینی جدا می شود بیشتر لازم است و مدت طولانی تری چسب می خواهد.

مزایا عبارتند از :

۱٫ دید بهتر

۲٫ تنوع تکنیک

۳٫ امکان زدن بخیه برای تغییر شکل غضروف که باعث می شود لازم نباشد غضروف را ببریم و ضعیف کنیم.

۴٫ امکان این که غضروف هایی که بریده یا برداشته ایم به عنوان پیوند غضروفی برای افزایش استحکام بینی،زیباتر کردن ظاهر و بهبود تنفس استفاده کنیم.

جراحی بینی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>